Українська версія  Российская версия  English version  Deutsche versionПерехід на сторінку із фотографіями мальовничих місць міста Біла Церква

Памятник Ярославу Мудрому
Пам'ятник Ярославу Мудрому

Аграрний Університет

Національний агроуніверситет

Римо-католицький костьол,будинок органної музики
Римо-католицький костьол
   

  Біла ЦеркваПрапор міста Біла Церква

         


  Місто Біла Церква - одне із найстаріших міст України.
Місто засноване в 1032 році великим Київським князем Ярославом Мудрим. Стародавня і перша назва нашого міста – Юр‘їв.
У 1240 році під час татаро-монгольської навали городище Юр‘їв було спалено. І тільки через сторіччя місто знову почало відбудовуватися. Білі руїни великого єпархіального собору були орієнтиром серед густих лісів Поросся. Саме з кольором цих руїн пов‘язана нова назва відродженого міста - Біла Церква.
З того часу і до початку 18 століття Білу Церкву займали, змінюючи один одного, литовські князі, київські воєводи, польські магнати, українські гетьмани. Білоцерківська фортеця стає то важливим прикордонним центром Речі Посполитої, то резиденцією українських гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, то епіцентром великих селянських повстань і козацьких війн. На першому етапі визвольної війни Біла Церква опинилась в центрі важливих подій. Саме тут відбулося згуртування повстанських сил, що сходились з усієї України, розроблялись плани ведення визвольної війни,приймались важливі рішення. Влітку 1651 року, після серйозної невдачі в Берестецькій битві, Біла Церква знову стає центром консолідації повстанських сил. В цей критичний період Хмельницький виявив надзвичайну енергію. За короткий час він зібрав рештки розбитих полків, мобілізував свіжі сили і вже на початку жовтня стояв проти об'єднаних польсько-литовських сил під Білою Церквою з новою грізною армією. В кінці 16 століття військове значення Білої Церкви та кількість населення зросли настільки, що місто отримало Магдебурзьке право. 
З діяльністю графів Браницьких пов‘язаний класичний ансамбль архітектурних споруд міста, які збереглися до нашого часу. Це Зимовий палац, костьол святого Іоана Хрестителя, комплекс споруд поштової станції, Преображенський Собор, церква святої рівноапостольної Маріі Магдалини. Але справжньою перлиною, безумовно, є великий ландшафтний парк "Олександрія", чудовий витвір садово-паркового мистецтва 18 ст., в музеї якого експонується унікальна колекція мармурової скульптури митців світового значення.
В березні 1990 р. в місті був відкритий Будинок органної та камерної музики, в якому функціонує картинна галерея . Поруч - міський історичний музей з унікальною колекцією старожитностей.
Наше місто є важливим промисловим центром Київщини, територія якого - 3697 га. В ньому діють 32 промислові та 4 автотранспортні підприємства, 20 будівельних організацій, У місті працює більше 2000 малих підприємств та кооперативів.

На сторінці ФОТОГАЛЕРЕЯ розміщено фото найцікавіших і мальовничих місць міста.